Zastosowanie blach perforowanych w przestrzeniach publicznych

On:

Blachy perforowane, które powstają w złożonych procesach obróbki metali, pozwalają tworzyć funkcjonalne wyroby architektoniczne odmieniające urbanistyczną estetykę miast.

Nowoczesna forma przeplata się z tradycyjnym rzemiosłem. W ten sposób uzyskujemy fasady, balustrady, elewacje, ogrodzenia czy sufity. O ich praktycznym zastosowaniu nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak teraz z pozoru zwykła blacha nabiera zupełnie nowy wymiar wizualny. Solidna konstrukcja ma nie tylko cechować się ściśle ustalonymi parametrami technicznymi, ale także trafiać swoim wyglądem w najbardziej wymagające gusta.

Obiekty użyteczności publicznej wymagają niezawodnej ochrony. W tym celu inżynierowie i architekci sięgają po sprawdzone surowce o wszechstronnym zastosowaniu. Jednym z nich jest blacha perforowana, która pełni wiele funkcji m.in. bariery i osłony. Zabezpiecza szlaki komunikacyjne, wiadukty, mosty czy estakady, a przy tym dopełnia przestrzeń i nie zaburza jej estetyki. Ogrodzenia najczęściej powstają z blach pre-ocynkowanych lub aluminiowych.

Zastosowanie blachy perforowanej w miejscach użyteczności publicznej

W dzisiejszej urbanistyce oraz zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej coraz większą popularnością cieszą się blachy perforowane ze względu na nieprzeciętne właściwości techniczne. Są plastyczne i podatne na obróbkę materiałową, a przy tym niezwykle trwałe i solidne. Charakteryzują się wysoką sztywnością i wytrzymałością mechaniczną. Wykazują również odporność na działanie wilgoci i korozję. Nic więc dziwnego, że obecnie można je coraz częściej spotkać w przestrzeni urbanistycznej w postaci instalacji miejskich, fasad budynków komercyjnych czy designerskich ławek.

Blachy perforowane umożliwiają tworzenie dowolnych grafik i wzorów poprzez odpowiednie ułożenie otworów. W ten sposób powstają różnorodne motywy – od florystycznych po typowe dla stylu art deco. Tego rodzaju surowiec znakomicie sprawdza się także w roli ogrodzeń montowanych przy biurowcach, placach zabaw i przedszkolach. Niestraszne mu są szkodliwe warunki pogodowe - deszcz, śnieg, silne promieniowanie słoneczne itd.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło